Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Ühistranspordi ja kummaliste kulgurite killavoor 2017  

  Muud huvitavat  

  Facebook  

  Lühiinfo  

  Ürituse kava  

  Registreerumine  

  Potentsiaalsed JJVV eksponaadid  

  Osalejate nimekiri (2017)  

ÜHISTRANSPORDI JA KUMMALISTE KULGURITE KILLAVOOR 2017

Eelmisel aastal tähistas Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaik kümnendat vanatehnika killavoori toimumist. Kõik toimumisaastad on olnud erineva teemakäsitlusega. Nüüd on korraldajad arvamusel, et järgnevad killavoorid võiksid toimuda kõikide eelnevate läbilõikena, ehk osalema võivad tulla kõik soovijad, kes tunnevad, et nende sõiduk millegipoolest pealtvaatajates tähelepanu äratab. Siiski on suunav soovitus ühistranspordi teemale. Arvata võib, et selline teema traditsiooniliselt suuri osalejate kui ka pealtvaatajate hulki kokku ei meelita. Sestap teemegi ettepaneku tulla osalema kõikvõimaliku vanatehnikaga, esmajoones siis ühistranspordiga.

Meie tõlgendame ühistranspordiks sellist sõidukit, kus ühe transpordivahendiga liigub rohkem kui üks liikleja. Ootame vanu busse, taksosid, marsasid ehk marsruuttaksosid, tavataksosid, sõiduautosid, mootorrattaid, aga ka kaksikute (kolmikute jne) lapsevankreid, hobuveokeid, velorikšasid jne, jne. Nagu eelpool märgitud, võivad osalema tulla kõikide eelnevate killavooride teemasõidukid: põllumajandusmasinad, tuletõrjega seotud, iseehitatud, Eestis ehitatud, Eestis ümberehitatud jne sõidukid. Erilist huvi on alati äratanud kummalised kulgurid, milliseid oleme eksponeerinud juba kolmel korral. Seepärast ootame ka sel aastal rohkearvulist kummaliste kulgurite osavõttu. Väljakujunenud traditsioone pole plaanis muuta. Toimub sõidukite näitus keskväljakul, paraad alevi tänavatel, sõidukite ja nende juhtide stiilse riietuse hindamine pealtvaatajate poolt. Küllap lisandub hinnatavaid teemasid veelgi, näiteks noorim ja vanim sõidukijuht, aasta üllataja vms. Nagu alati, toimub midagi õpetlikku, midagi põnevat. Kindlasti toimub ka õhtune simman.

Paar üleskutset: kui Sul, hea kodulehe lugeja, on endal või tead kedagi, kellel on eelpoolkirjeldatud sõidukeid, siis asu ettevalmistusi tegema, et laupäeval, 5.augustil 2017 osaleda järjekordsel KILLAVOORIL. Kui siiski ei leia sobilikku, siis võta julgesti ühendust allakirjutanuga, kas telefonitsi 5149485, meilitsi tuve@jjaani.ee või võta otse nööbist kinni ja palu endale vanatehnika varjupaigast mõni killavooriks paslik liikur. Sama kehtib ka kõiksuguse teabe vajamisel.

Tuve Kärner
korraldustoimkonnast