Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Ühistranspordi ja kummaliste kulgurite killavoor 2017  

  Muud huvitavat  

  Facebook  

  Varjupaigast  

  Deponeerimine  

  Soetused ja annetused  

  Toeta meid!  

  Kontakt  

  Lingid  

  Eestseisus ja sõprade klubi  

VARJUPAIGAST

Mis asi on Järva-Jaani vanatehnika varjupaik?

Järva-Jaani vanatehnika varjupaik on Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi üheks osaks. Selle loomise eesmärgiks oli nõukogude perioodil meie teedel liikunud, nii endise N. Liidu kui ka teiste riikide tehastes valminud sõidukite, samuti endisaegse põllutehnika ja teetöömasinate ning kõikvõimaliku tuletõrjetehnika koondamine huvilistele vaatamiseks. Hetke prioriteetide hulka ei kuulu sõidukite restaureerimine aja, inimeste ja rahaliste vahendite puudumisel. Hetkel keskendutakse veel säilinud minevikutehnika korjamisele ja eksponeerimisele nn. tulmenäitusena - tehnika eksponeeritakse saabunud seisundis. Jõudu mööda on siiski korrastatud nii mõnigi eksponaat.
Iga eksponaadi tehniline seisukord on märgitud siin veebilehel eksponaadi vaate all valgusfoori ikoonikesega: punane - eksponaat pole taastatav, kollane - eksponaat on sõidukorda seatav, roheline - eksponaat on töökorras. Loomulikult on selline jaotus suuresti hinnanguline - ka valgusfoori punane tuli ei pruugi veel tähendada, et isendit ei ole võimalik sõidukorda seada. Pigem on küsimus eelkõige ettevõtmise aja- ja rahamahukuses.

Kui palju on varjupaigas eksponaate?

Tänaseks on kogutud üle 450 erinevas seisundis masina. Eksponaatide hulgas on nii autosid, busse, veokeid, traktoreid kui ka näiteks teehöövel, mitu teraviljakombaini, keevitusagregaat ning jääpuur. Varjupaiga territooriumil on ruumi veel palju, seega ootame tänulikult infot kasutult seisvate vanade sõidukite kohta telefonile 514 9485 või varjupaiga e-posti aadressile.

Millal on varjupaik avatud külastajatele?

Varjupaik on avatud tehnikahuvilistele ööpäevaringselt. Külastades tuleks siiski arvestada, et varjupaik on eraalgatuslik kollektsioon ning asub hetkel osaliselt eramaal. Grupikülastuste puhul palume eelnevalt informeerida varjupaiga peremeest Tuve Kärnerit telefonil 514 9485.

Kui palju maksab pilet?

Varjupaiga väravas piletit ei müüda. Sissepääsu kõrval seisab annetusauto (politseivärvides "Zaporo˛ets"), mille esikapotti paotades saab iga külastaja toetada varjupaika vastavalt oma südametunnistusele.

Kuidas saab toetada Järva-Jaani vanatehnika varjupaika?

Vastavalt eelinfole toimuvad Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas perioodiliselt n.n talgupäevad. Talgupäevadel korrastatakse erinevaid eksponaate või teostatakse üldtöid. Talgukorras on varjupaik näiteks saanudl oma territooriumi ümber aia, on korrastatud tehnika hoiuruume, aastate jooksul on muudetud liikumisvõimeliseks mitmeid eksponaate ning iga-aastaseks traditsiooniks on kujunenud augustikuu esimesel nädalavahetusel peetud temaatiline tehnikaparaad Järva-Jaani tänavatel.

Alati on oodatud ka varjupaiga edasiseks arendamiseks ning täiendamiseks minev rahaline toetus. Mitmed varjupaiga praegused eksponaadid on hangitud päästeaktsioonide ajal kogutud annetuste eest. Näiteks on Interneti Auto-Moto Foorumi kasutajate poolt korraldatud päästeaktsioonidega kogutud raha eest varjupaika toodud nii tramm kui ka trollibuss.

Järva-Jaani Tuletõrje Selts

Reg nr. 80064497

Pikk tn. 58
73301 Järva-Jaani
Järvamaa

Tel. 386 3286
Mob. 514 9485
Faks. 386 3001

A/a SEB Pangas EE131010702010715000
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Swedbangas EE902200221049684062
BIC/SWIFT: HABAEE2X