Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  120 aastat tuletõrjet Järva-Jaanis  

  Muud huvitavat  

  Järva-Jaani vanatehnika muuseumide keskus  

  Facebook  

  Varjupaigast  

  Deponeerimine  

  Soetused ja annetused  

  Toeta meid!  

  Kontakt  

  Lingid  

  Eestseisus ja sõprade klubi  

  Toetajad  

VARJUPAIGAST

Mis asi on Järva-Jaani vanatehnika varjupaik?

Järva-Jaani vanatehnika varjupaik on Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi üheks osaks. Selle loomise eesmärgiks oli nõukogude perioodil meie teedel liikunud, nii endise N. Liidu kui ka teiste riikide tehastes valminud sõidukite, samuti endisaegse põllutehnika ja teetöömasinate ning kõikvõimaliku tuletõrjetehnika koondamine huvilistele vaatamiseks. Hetke prioriteetide hulka ei kuulu sõidukite restaureerimine aja, inimeste ja rahaliste vahendite puudumisel. Hetkel keskendutakse veel säilinud minevikutehnika korjamisele ja eksponeerimisele nn. tulmenäitusena - tehnika eksponeeritakse saabunud seisundis. Jõudu mööda on siiski korrastatud nii mõnigi eksponaat.
Iga eksponaadi tehniline seisukord on märgitud siin veebilehel eksponaadi vaate all valgusfoori ikoonikesega: punane - eksponaat pole taastatav, kollane - eksponaat on sõidukorda seatav, roheline - eksponaat on töökorras. Loomulikult on selline jaotus suuresti hinnanguline - ka valgusfoori punane tuli ei pruugi veel tähendada, et isendit ei ole võimalik sõidukorda seada. Pigem on küsimus eelkõige ettevõtmise aja- ja rahamahukuses.

Kui palju on varjupaigas eksponaate?

Tänaseks on kogutud üle 450 erinevas seisundis masina. Eksponaatide hulgas on nii autosid, busse, veokeid, traktoreid kui ka näiteks teehöövel, mitu teraviljakombaini, keevitusagregaat ning jääpuur. Varjupaiga territooriumil on ruumi veel palju, seega ootame tänulikult infot kasutult seisvate vanade sõidukite kohta telefonile 514 9485 või varjupaiga e-posti aadressile tuve @ jjaani.ee .

Millal on varjupaik avatud külastajatele?

Varjupaik on avatud tehnikahuvilistele päikesetõusust päikeseloojanguni. Külastades tuleks siiski arvestada, et varjupaik on eraalgatuslik kollektsioon ning asub hetkel osaliselt eramaal. Grupikülastused puhul palume eelnevalt kokku leppida varjupaiga peremees Tuve Kärneriga telefonil 514 9485 või meilitsi tuve@jjaani.ee

Kui palju maksab pilet?

Alates 01.05.2017 maksab pääse vanatehnika varjupaika 2 eurot , koos giiditeenusega 3 eurot. Kui varjupaiga sissepääsu kõrval vanas traktorikabiinis asuvas kassas piletimüüjat pole, siis palume tasuda muuseumikülastuse eest politseivärvides "Zaporo˛etsis" asuvasse kassasse kapotti paotades.

Kuidas saab toetada Järva-Jaani vanatehnika varjupaika?

Vastavalt eelinfole toimuvad Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas perioodiliselt n.n talgupäevad. Talgupäevadel korrastatakse erinevaid eksponaate või teostatakse üldtöid. Talgukorras on varjupaik näiteks saanudl oma territooriumi ümber aia, on korrastatud tehnika hoiuruume, aastate jooksul on muudetud liikumisvõimeliseks mitmeid eksponaate ning iga-aastaseks traditsiooniks on kujunenud augustikuu esimesel nädalavahetusel peetud temaatiline tehnikaparaad Järva-Jaani tänavatel.

Alati on oodatud ka varjupaiga edasiseks arendamiseks ning täiendamiseks minev rahaline toetus. Mitmed varjupaiga praegused eksponaadid on hangitud päästeaktsioonide ajal kogutud annetuste eest. Näiteks on Interneti Auto-Moto Foorumi kasutajate poolt korraldatud päästeaktsioonidega kogutud raha eest varjupaika toodud nii tramm kui ka trollibuss.

Järva-Jaani Tuletõrje Selts

Reg nr. 80064497

Pikk tn. 58
73301 Järva-Jaani
Järvamaa

Tel. 386 3286
Mob. 514 9485
Faks. 386 3001

A/a SEB Pangas EE131010702010715000
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Swedbangas EE902200221049684062
BIC/SWIFT: HABAEE2X