Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumikeskus  

  Facebook  

  detsember 2020  

  november 2020  

  oktoober 2020  

  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  

PÄEVIK

Erilised jõulud endisaegse tehnika keskel: vanatehnika varjupaik kutsub eksponaate ehtima


14. november 2020, umbes kell 17:36:52
Sissekanne: #5892

Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik kutsub kõiki asjahuvilisi, nii üksikisikuid kui ka ettevõtete ja organisatsioonide kollektiive seoses lähenevate jõuludega varjupaiga eksponaate asjakohaselt kaunistama!

Ettevõtmine on mõeldud nii erasikutele kui ka ettevõtete töökollektiividele. Selleks tuleks tulla kohale, valida eksponaat välja ja kaunistada see ära.

Vanatehnika varjupaiga jõulumaa ametlik avamine on esimesel advendil, 29. novembril 2020, kuid ehtida on võimalik ka pärast esimest adventi. Kõik elektrilised kaunistused lülitatakse sama päeva õhtul ka vooluvõrku. Varjupaik võiks kaunistatuks jääda jaanuari lõpuni.

Ettevõtmise reeglid:

Saata oma meeskonna/firma nimi ja kontakt meilile tuve@jjaani.ee Eksponaatide broneerimine on juba alanud.

Eksponaate võib ehtida nii seest kui ka väljast.

Suurim voolutarve ühe osaleja kohta on valgusreostuse vältimiseks 100 W piires, pisut rohkem juhul, kui ehitakse rohkem või suuremaid eksponaate. Elektrivarustus on varjupaiga poolt.

Ühendused tuleb kaitsta vihma ja niiskuse eest.

Kasutada võib leedtulesid, hõõglampe, lasereid. Võivad olla nii püsivalt põlevad kui ka vilkuvad, “jooksvad”, pöörlevad, liikumisanduriga valgustused. Lasereid ja teisi intensiivse valgusvihuga lahendusi ei tohi suunata varjupaiga territooriumilt väljapoole. Leedprožektorid on lubatud ainult kokkuleppel. Hoidume eksponaatide rikkumisest tulede paigaldamisel. Soovituslikud paigaldusvahendid on sidumistraat, takjaribad ja kaablisidemed. Kahepoolse teibi kasutus ainult äärmisel vajadusel kui see on eemaldatav teip, ega kahjusta eksponaati.

Hindamise alused on žüriil:

* kaunistuse üldine väljanägemine

* innovatsioon, kas on mingit vau-efekti

* paigalduse nüansid, leidlikkus

* valgustuses sobivus (üle- või alavalgustatus)

* parim tulemus tagasihoidliku või olematu eelarvega

Parimatele ehtijatele on vanatehnika varjupaik mõelnud välja auhinnad nagu seiklusraja läbimine roomiktransportööriga, autosaunaõhtu, filmiprogramm kinomuuseumis, ööbimine kämpingutes, sünnipäeva või firmaürituse korraldamine.

Parimad kaunistused valib varjupaiga žürii välja taliharjapäeval, 14. jaanuaril 2021.

Täiendavate küsimuste korral pöörduda Tuve Kärneri poole, (telefon 5149485 või e-post tuve@jjaani.ee)

 

Varjupaiga sügistalgud 2020


29. september 2020, umbes kell 21:07:38
Sissekanne: #5891

Laupäeval, 03.10.2020 toimuvad järjekordsed Varjupaiga sügistalgud!

Seekordsed peamised tööd:

1. Eksponaatide talvekorteritesse paigiutamised
2. Väliala sektorite ümberkorraldused
3. Halva ilma korral leiab toimetusi siseruumides!

Lisainfot annab Tuve Kärner, 5149485 või tuve@jjaani.ee

 

Puur, korvtõstuk ja kraana ühes


24. august 2020, umbes kell 23:12:09
488. eksponaat on omapärane eriauto
Sissekanne: #5890

13. augustil 2020 täienes Järva-Jaani Vanatehnika varjupaiga kollektsioon järgmise omapärase eksponaadiga - GAZ-66 šassiil aastal 1995 ehitatud universaalse postipuur-korvtõstuk-kraanaga MRS-B.

Antud sõiduk osteti aastal 1996 Eestisse uuena tollase Eesti Energia AS Lõuna Elektrivõrkude poolt ning oli kasutuses Võru piirkonnas võrgurikete kõrvaldamise töödel. Universaalmasinad MRS-B olid Eestis tunduvalt vähem levinud kui GAZ-66 baasil ehitatud tavapärased postipuurid BM-202 või BM-302 ning osutusid praktikas ka tunduvalt kapriissemateks, mistõttu lõviosa sellisest tehnikast kadus Eestis kasutuselt juba 21. sajandi algusaastatel. Siiski oli mõni antud masina eksemplar kuni viimaste aastateni kasutuses ka Lõuna Elektrivõrkude järglasettevõtetes (eri aegadel Elektriteenused AS, Eesti Energia Võrguehitus AS ja LEONHARD WEISSi grupi ettevõtted). Seoses amortiseerumise ning uue tehnika soetamisega jäi sõiduk LEONHARD WEISS OÜ Võru piirkonnas kasutuses üleliigseks ning otsustati annetada Järva-Jaani Vanatehnika varjupaigale. Masin on komplektne ning töökorras.

Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik tänab sõiduki annetamise ja tehnika säilimist toetava suhtumise eest LEONHARD WEISS OÜ-d.

GAZ-66/MRS-B
GAZ-66/MRS-B - 19.08.2020
Foto: Mati Räli

 Eksponaadi info

 

Killavoor ERI - 1. augustil 2020


1. juuli 2020, umbes kell 11:20:14
Ka 2020 leiab igasuvine suurüritus aset!
Sissekanne: #5889

Järva-Jaani Vanatehnika varjupaiga traditsiooniline suvine suurüritus, sel aastal Killavoor ERI, alapealkirjaga Igasuguste kulgurite killavoor, toimub 1.augustil 2020.

Osaleda võib igasuguste sõidukitega, samuti ka JJVV kollektsiooni kuuluva tehnikaga. Soovitav siiski valida sõiduk, milline pole varem Killavooridel osalenud.

*Kogunemine Laia tänava läänepoolsele servale kalasabasse. Soovituslik saabumisaeg kella 11:00-ks NB! Vajalik sõidukite eelregistreerimine (kodulehel avatakse registreerumine), osavõtutasu 5 eurot saab tasuda kohapeal

*Toimub sõidukite näitus ja hindamine

*Tegevused Laia tänava palliplatsil koos päevajuhtide Mare ja Valloga

*Vanavara minilaat Laia tänava palliplatsi kõrval. NB! Vajalik eelregistreerimine, platsitasu 3 eurot/m

*Avatud kodukohvikud

*Paraad marsruudil Lai tn - Nurme tn - Kalda tn - Hommiku tn - Raudtee tn

*Parkimine vanatehnika varjupaiga tagusele aasale.

*Kokkuvõtted, tänamine

*Nostalgiasõidud

*Avatud on vanatehnika- ja tuletõrjemuuseum, kino- ja koduloomuuseum

*Taidlejate kontsert

*Ajaviiteõhtu ansambliga Ma & W, pääse 5 eurot

*Toitlustab OÜ Suits & Kala

 

Autobusside vahetus ekspositsioonis


29. juuni 2020, umbes kell 09:18:41
Sissekanne: #5888

26. juunil 2020 toimus Järva-Jaani Vanatehnika varjupaigas eksponaatide vahetus - 14 aastat tagasi Auto-Moto foorumi annetusena Sürgaverest Varjupaika toodud Ikarus 620 vahetati Tallinna Linnatranspordi AS-iga (TLT) 1995. aasta lõõtsbussi Volvo B10M Säffle vastu.

TLT soovib taastada võimalikult laia hulka omal ajal Tallinna linnatranspordis kasutusel olnud bussiliikidest ning 1960. ja 70. aastatel oli Ikarus 620 peamine Tallinna linnaliinibuss. Tänaseks oli aga ainuke teadaolevalt Eestis säilinud sarnane buss JJVV valduses (veel 2000. aastate alguses ja keskpaigas hakiti mitu teist sarnast bussi Eestis vanarauaks).

Läbirääkimiste tulemina andis TLT Varjupaigale vahetuskaubana üle 1995. aastal valmistatud lõõtsbussi Volvo Säffle, mis oma esimese elu veetis Taanis Aarhusis ning 2008 osteti Tallinna, kus oli kasutuses 2020. aasta märtsini. Buss on komplektne ja sõidukõlbulik.

Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik tänab Tallinna Linnatranspordi AS-i vahetustehnigu eest ning kõiki Ikarus 620 soetamisse panustanuid tehnikaajaloo säilimist toetava suhtumise eest.

 Eksponaadi info