Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Järva-Jaani vanatehnika muuseumide keskus  

  Facebook  

  juuli 2020  

  juuni 2020  

  mai 2020  

  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  

PÄEVIK

Traktor HTZ-7


3. juuli 2008, umbes kell 05:20:11
Eksponaat nr. 266
Sissekanne: #378

Mõni aeg tagasi helistas meile härrasmees, kes pakkus traktorit HTZ-7. Ehkki mudel oli meil juba varasemast olemas (eksponaat nr. 172), otsustasime sedapuhku pakkumise vastu võtta lootuses, et kahest isendist õnnestub komplekteerida üks komplektne ja töökorras traktor. Ilmselt nii lähebki.

Viimatimöödunud nädalavahetusel ära toodud masin on üldiselt heas seisukorras, vaid mõned pisidetailid on puudu või asendatud mitteoriginaalsetega. Eelmine omanik oli traktori soetanud umbes aasta tagasi ning tema õuele oli masin sõitnud omal käigul. Otsese vajaduse puudumisel aga jäi masin seisma ning saades teada Varjupaiga huvist ka traktorite vastu, otsustas omanik seda meile pakkuda. Suur tänu annetuse eest, hr. Eero Palusalu!

2-silindrilise, 12-hj. võimsusega bensiinimootoriga universaalset vaheltharimistraktorit HTZ-7 tootis Harkovi traktoritehas aastatel 1951...56 (teistel andmetel 1950...55) ning tegu on ühega esimestest end. Nõukogude Liidu päritolu traktoritest, mis oli varustatud kummirehvidega ning hüdraulilise rippsüsteemiga. Selle järglased on veidi täiustatud, 1-silindriliste diiselmootoritega traktorid DT-14 ja DT-20.

Traktor HTZ-7
Traktor HTZ-7
Foto: Veljo Hecht

 Eksponaadi info