Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muud huvitavat  

  Järva-Jaani vanatehnika muuseumide keskus  

  Facebook  

Päästetehnika kogu täienes viie sõidukiga
ühel porikuu päeval umbes kell 22:24:00

17. oktoober 2018 läheb Järva-Jaani Vanatehnika varjupaiga ajalukku päevana, mil kogu täienes tervelt nelja päästeteenistuse põhiauto ja lisaks ühe paakauto võrra. Päästeametis enam kasutust mitteleidnud sõidukid, millele ka teisi huvilisi ei leidunud, annetati hea meelega säilitamiseks tulevastele põlvedele.

Need viis sõidukit on järgmised:

Eksponaat nr. 458 - Scania L81 kingiti 2000. aastal Rootsi Norrtälje kommuunilt tollasele Hiiumaa Päästeteenistusele ning oli kasutuses nii Kärdla kui Käina komandodes. Viimased kümmekond aastat pruugiti sõidukit Kärdla komando/Hiiumaa piirkonna reservpõhiautona ning seoses uuema tehnika kasutusse võtuga jäi sõiduk riiklikul tasandil üleliigseks.

Eksponaat nr. 459 saab Varjupaigas kokku sarnase eksponaadiga nr. 429. Hollandi kerefirma Doeschot-Rosenbauer poolt päästesõidukiks ehitatud 1987. aasta Iveco Magirus oli pikka aega teenistuses Amsterdami kutselises tuletõrjes, 2005. aastal aga osteti auto Eestisse ning kuni läinud aastani oli sõiduk kasutuses esialgu Tartu, hiljem aga Valga komando reservpõhiautona.

460. eksponaadiks sai 2005. aastal Rootsist Väike-Maarja päästekomandole soetatud põhiauto Volvo F7. Väike...

 Loe lisaks päevikust!

Arctic Finland House OÜ
Värvikuningas OÜ
A. Le Coq
Swedbank
Respo
Juhikoht
Juhikoht
Foto: Jorven Rang
Volvo 264 juhikoht
Volvo 264 juhikoht
Foto: Mati Räli
ZiL-130
ZiL-130
Foto: Mati Räli