Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Valguskaunistused  

  Muuseumikeskus  

  Facebook  

  Uusim eksponaat  

  Saadaval  

  Filter:
  Otsi:  
teraviljakombain
Дон-1500
 Eksponaat nr.:  **(210) 
 Väljalaskeaasta:  1988 
 Sõiduki tüüp:  teraviljakombain 
 VIN-kood:  007496 
 Tehase nimetus:  Rostovi kombainitehas «Rostselmaš»
(Завод «Ростсельмаш»)
 Riik:  Doni-äärne Rostov, Vene NFSV, NSVL 
 Soetatud:  Tatoli AS (deponeeritud) (5. juuli 2007)
TöökorrasTöötundide arvestus

 Eksponaadi ajalugu   Tootja info   Mudeli info 

"New Holland" põllutöömasinate müügiga tegelev firma AS Tatoli ostis kahelt põllumajandusettevõttelt tagasi vanad teraviljakombainid Don-1500 ning müüs neile uued kombainid vastu. Seni, kuni kasutatud Don-idele ostjaid otsiti, seisis üks neist Varjupaigas.

Meenutab Urmas Puusepp: "Vaatasin teie galeriid ja avastasin, et see Don-1500, mis teie varjupaigas asub, on pärit Palamuselt. Mu isa töötas selle kombaini peal ja oli esimene, kes selle peal töötas. Tundsin masina korstna ja võtmekasti järgi ära. Isa tegi selle korstna pikemaks, et suits kabiini ei tungiks. Ühistu müüs selle kombaini maha ja peale seda ei teadnud, mis masinast sai. Tahtsin öelda, et tore on teada, et see masin kusagile vanarauaks ei läinud, vaid seisab nüüd eksponaadiks. Plaan on kunagi tulla teid külastama.

Saadan Teile sellest Donist, mis varjupaigas, ühe pildi. See on hetkel ainuke, mille üles leidsin. Pilt on tehtud Palamuse töökoja õuel. Pildil on minu isa ja mina umbes 11-aastaselt. See oli vist viimane aasta, kui isa selle kombaini peal töötas. Peale teda tulid teised mehed ja siis hakkas masin ka lagunema ja käest minema. Korra vist isegi oli ühe mehe käes trummel seina jooksnud ja kombain seest põlema läinud, aga õnneks suudeti tuli peatada."


Don-1500 lahkus peale kolme aastat seismist varjupaigast 2010. aasta 4. juulil, kui kohalik talunik ostis selle varuosadeks teisele sama marki kombainile.Palamusel
Palamusel
Foto: Urmas Puusepa kogust

Don-1500
Don-1500
Foto: Silver Kuik

Don-1500
Don-1500
Foto: Tarvo Puusepp

Vaade kabiini
Vaade kabiini
Foto: Mati Räli

Don-1500
Don-1500
Foto: Mati Räli

Tehasesilt
Tehasesilt
Foto: Mati Räli
« Sirvi eksponaate »