Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Uusim eksponaat  

  Saadaval  

  Filter:
  Otsi:  

Foto: Meelis Tamm
 
sõiduauto
АЗЛК-2140SL Москвич
 Eksponaat nr:  372 
 Väljalaskeaasta:  1985 
 Sõiduki tüüp:  sõiduauto 
 Tehase nimetus:  Leninliku Komsomoli nimeline autotehas (AZLK)
(Автомобильный завод им. Ленинского Комсомола (АЗЛК))
 Riik:  Moskva, NSVL 
 Soetatud:  Peeter Dieves (4. august 2013)
Sõiduautot kasutati kuni 1993. aasta jõuludeni, hiljem seisnud kasutuseta kuuris. Varjupaika jõudis sõiduk Väike-Maarjast.

Peeter Dieves meenutab:

"Isa võitis "Sprint" lotoga (nõukogude ajal populaarne kiirlotomäng - toim.) "Volga". See võidupilet sai siis "Volga" hinnaga maha müüdud. Peaaegu samal ajal tulid SL Mossed korraks vabamüüki, ja "Volga" müügist saadud raha eest sai poja Peetri, s.o. siis minu perele see Mosse ostetud. Maksis poes üle 8600 rubla. Ülejäänud raha eest ostis isa omale kasutatud Žiguli."

Meelis Tamm meenutab:

"Lapsepõlvest ere mälestus, kui tädi perre osteti tuliuus Superlux Moskvitch. Lapse silme läbi oli see ikka eriti lux masin, sest sellist Moskvitchi polnud mina varem näinudki. Tädimees Peeter tegi minu isale selle auto kasutamiseks notariaalse volituse ja nii sai isa ka sellega vahel sõita. Paar korda võttis isa mind rooli taha sülle ja sain sõidu ajal ise rooli keerata. See ongi esimene auto, mille rooli ma sõidu ajal olen keeranud. Mul on väga hea meel, et Peeter selle masina varjupaika anda otsiustas."