Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Retrokulgurite päevad 2023  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Varjupaigast  

  Deponeerimine  

  Soetused ja annetused  

  Kontakt  

  Eestseisus ja sõprade klubi  

  Toetajad  
VARJUPAIGAST

Millal on varjupaik avatud külastajatele? Kui palju maksab pilet?

Vanatehnika varjupaiga külastus toimub muuseumikeskuse hoone kaudu, mis asub aadressil Lai tänav 1 Vanatehnika muuseumide keskus ja vanatehnika varjupaik on avatud:

02.05.2023 - 31.08.2023
Teisipäevast - Pühapäevani kl. 10.00 - 18.00


Oleme suletud 23.-24.06 ja 23.12 - 02.01.2023!

TÄISPILET 9.- sisaldab muuseumide keskuse, sh tuletõrjemuuseumi ja erinevate näitusetuba, sõidukite näitusehalli ja vanatehnika varjupaiga külastust. Eelkooliealistele tasuta.

PEREPILET 18.- sisaldab kahe täiskasvanu ja kuni kolme alla 16-aastase lapse külastust muuseumide keskuses, sh tuletõrjemuuseumis ja erinvates näitusetubades, sõidukite näitusehallis ja vanatehnika varjupaigas.

SOODUSPILET 7.- pensionärile ja üliõpilasele, päästetöötajale, kui on võimalik tuvastus

SOODUSPILET 5.- põhikooli õpilasele (7/8-16a), raske puudega külastajatele tõendi ettenäitamisel.

PILET 7.- kõigile, kes külastavad ainult vanatehnika varjupaika muuseumide keskuse lahtioleku ajal, võimalus käia ka sõidukite näitusehallis, mis asub varjupaiga territooriumil ja on avatud.

Alates 2023. a saab külastada vanatehnika varjupaika ainult muuseumide keskuse lahtiolekuaegadel või eelneval kokkuleppel!


Mis on Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik?

Vanatehnika varjupaik on üks osa Järva-Jaani muuseumide keskusest, mida haldab Järva-Jaani Tuletõrje Selts. Vanatehnika varjupaiga loomise eesmärgiks oli nõukogude perioodil meie teedel liikunud, nii endise NSV Liidu kui ka teiste riikide tehastes valminud sõidukite, samuti endisaegse põllutehnika ja teetöömasinate ning kõikvõimaliku tuletõrjetehnika koondamine huvilistele vaatamiseks. Hetke prioriteetide hulka ei kuulu sõidukite restaureerimine aja, inimeste ja rahaliste vahendite puudumisel. Hetkel keskendutakse veel säilinud minevikutehnika korjamisele ja eksponeerimisele nn tulmenäitusena - tehnika eksponeeritakse saabunud seisundis. Jõudu mööda on siiski korrastatud nii mõnigi eksponaat. Iga eksponaadi tehniline seisukord on märgitud siin veebilehel eksponaadi vaate all valgusfoori ikoonikesega: punane - eksponaat pole taastatav, kollane - eksponaat on sõidukorda seatav, roheline - eksponaat on töökorras. Loomulikult on selline jaotus suuresti hinnanguline - ka valgusfoori punane tuli ei pruugi veel tähendada, et isendit ei ole võimalik sõidukorda seada. Pigem on küsimus eelkõige ettevõtmise aja- ja rahamahukuses.

Kui palju on varjupaigas eksponaate?

Tänaseks on kogutud üle poole tuhande erinevas seisundis masina. Eksponaatide hulgas on nii sõiduautosid, busse, veokeid, traktoreid kui ka näiteks teehöövel, mitu teraviljakombaini, keevitusagregaat ning jääpuur. Varjupaiga territooriumil on ruumi veel palju, seega ootame tänulikult infot kasutult seisvate vanade sõidukite kohta telefonile 514 9485 või varjupaiga e-posti aadressile tuve@jjaani.ee .


Kuidas saab toetada Järva-Jaani vanatehnika varjupaika?

Vastavalt eelinfole toimuvad Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas perioodiliselt n.n talgupäevad. Talgupäevadel korrastatakse erinevaid eksponaate või teostatakse üldtöid. Talgukorras on varjupaik näiteks saanud oma territooriumile ümber aia, on korrastatud tehnika hoiuruume, aastate jooksul on muudetud liikumisvõimelisteks mitmeid eksponaate ning iga-aastaseks traditsiooniks on kujunenud augustikuu esimesel nädalavahetusel peetud temaatiline tehnikaparaad Järva-Jaani tänavatel.

Alati on oodatud ka varjupaiga edasiseks arendamiseks ning täiendamiseks minev rahaline toetus. Mitmed varjupaiga praegused eksponaadid on hangitud päästeaktsioonide ajal kogutud annetuste eest. Näiteks on Interneti Auto-Moto Foorumi kasutajate poolt korraldatud päästeaktsioonidega kogutud raha eest varjupaika toodud nii tramm kui ka trollibuss.

Annetuste tegemine:
Järva-Jaani Tuletõrje Selts
Reg nr. 80064497
A/a SEB Pangas EE131010702010715000
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Swedbangas EE902200221049684062
BIC/SWIFT: HABAEE2X

Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus

Lai 1, Järva-Jaani, Järvamaa 73301

Tel 386 3286
Mob 514 9485
E-post: tuve@jjaani.ee