Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Killavoor 2022  

  Muuseumikeskus  

  Jälgi meid:    
  Varjupaigast  

  Deponeerimine  

  Soetused ja annetused  

  Kontakt  

  Eestseisus ja sõprade klubi  

  Toetajad  
VARJUPAIGAST

Mis on Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik?

Vanatehnika varjupaik on üks osa Järva-Jaani muuseumide keskusest, mida haldab Järva-Jaani Tuletõrje Selts. Vanatehnika varjupaiga loomise eesmärgiks oli nõukogude perioodil meie teedel liikunud, nii endise NSV Liidu kui ka teiste riikide tehastes valminud sõidukite, samuti endisaegse põllutehnika ja teetöömasinate ning kõikvõimaliku tuletõrjetehnika koondamine huvilistele vaatamiseks. Hetke prioriteetide hulka ei kuulu sõidukite restaureerimine aja, inimeste ja rahaliste vahendite puudumisel. Hetkel keskendutakse veel säilinud minevikutehnika korjamisele ja eksponeerimisele nn tulmenäitusena - tehnika eksponeeritakse saabunud seisundis. Jõudu mööda on siiski korrastatud nii mõnigi eksponaat. Iga eksponaadi tehniline seisukord on märgitud siin veebilehel eksponaadi vaate all valgusfoori ikoonikesega: punane - eksponaat pole taastatav, kollane - eksponaat on sõidukorda seatav, roheline - eksponaat on töökorras. Loomulikult on selline jaotus suuresti hinnanguline - ka valgusfoori punane tuli ei pruugi veel tähendada, et isendit ei ole võimalik sõidukorda seada. Pigem on küsimus eelkõige ettevõtmise aja- ja rahamahukuses.

Kui palju on varjupaigas eksponaate?

Tänaseks on kogutud üle poole tuhande erinevas seisundis masina. Eksponaatide hulgas on nii sõiduautosid, busse, veokeid, traktoreid kui ka näiteks teehöövel, mitu teraviljakombaini, keevitusagregaat ning jääpuur. Varjupaiga territooriumil on ruumi veel palju, seega ootame tänulikult infot kasutult seisvate vanade sõidukite kohta telefonile 514 9485 või varjupaiga e-posti aadressile tuve@jjaani.ee .

Millal on varjupaik avatud külastajatele? Kui palju maksab pilet?

Muuseumide keskuse lahtioleku aegadel toimub Vanatehnika varjupaiga külastus muuseumikeskuse hoone kaudu, mis asub aadressil Lai tänav 1 (endine kutsekooli ühiselamu). Vanatehnika muuseumide keskus ja vanatehnika varjupaik on avatud:

01.01 - 01.03 laupäeviti ja pühapäeviti avatud kl. 10.00 - 17.00
02.03 - 31.05 neljapäevast pühapäevani avatud kl. 10.00 - 17.00
01.06 - 31.08 teisipäevast pühapäevani kell 10.00 - 17.00
01.09- 31.10 neljapäevast pühapäevani avatud kl. 10.00 - 17.00

Muuseumide keskuse lahtiolekuaegadel on sissepääs Vanatehnika varjupaika muuseumide keskuse kaudu piletiga.
Järva- Jaani Vanatehnika varjupaika on võimalik külastada aastaringi päikesetõusust päikeseloojanguni.
Muuseumide keskuse kõrval olev värav on avatud külastajatele sissepääsuks kui muuseumide keskus on suletud, seljuhul tuleb lunastada sissepääs iseteeninduskassas (soovitavalt 5 euri inimene).

Täpsem info: Järva-Jaani muuseumikeskuse veebilehel!

Kuidas saab toetada Järva-Jaani vanatehnika varjupaika?

Vastavalt eelinfole toimuvad Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas perioodiliselt n.n talgupäevad. Talgupäevadel korrastatakse erinevaid eksponaate või teostatakse üldtöid. Talgukorras on varjupaik näiteks saanud oma territooriumile ümber aia, on korrastatud tehnika hoiuruume, aastate jooksul on muudetud liikumisvõimelisteks mitmeid eksponaate ning iga-aastaseks traditsiooniks on kujunenud augustikuu esimesel nädalavahetusel peetud temaatiline tehnikaparaad Järva-Jaani tänavatel.

Alati on oodatud ka varjupaiga edasiseks arendamiseks ning täiendamiseks minev rahaline toetus. Mitmed varjupaiga praegused eksponaadid on hangitud päästeaktsioonide ajal kogutud annetuste eest. Näiteks on Interneti Auto-Moto Foorumi kasutajate poolt korraldatud päästeaktsioonidega kogutud raha eest varjupaika toodud nii tramm kui ka trollibuss.

Annetuste tegemine:
Järva-Jaani Tuletõrje Selts
Reg nr. 80064497
A/a SEB Pangas EE131010702010715000
BIC/SWIFT: EEUHEE2X
Swedbangas EE902200221049684062
BIC/SWIFT: HABAEE2X

Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus

Lai 1, Järva-Jaani, Järvamaa 73301

Tel 386 3286
Mob 514 9485
E-post: tuve@jjaani.ee