Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Killavoor 2022  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Maastikusuutlike sõidukite ja kummaliste kulgurite killavoor toimub 6. augustil 2022
kaheksandal heinakuu päeval umbes kell 22:12:43

Käesoleva aasta killavoor toimub augustikuu esimesel laupäeval, 6. augustil 2022 ja kannab pealkirja Maastikusuutlike sõidukite ja kummaliste kulgurite killavoor. Nagu pealkirjast välja loeb - eriti oodatud on sellised sõidukid, millega on võimalik maastikul liigelda.

Nii nagu viimastel aegadel traditsiooniks kujunenud, anname võimaluse ka kõigile kummalistele kulguritele kaasa löömiseks. Kui sõiduk polegi väga kummaline, siis olgu juht vähemalt kummaliselt riides või ise veidi kummaline... Edasine otsustamine jäägu iga killavoorilase valikuks.

Vanatehnika varjupaigastki on tavapäraselt võimalik selleks päevaks sõidukeid laenutada. Hakkame kodulehel kajastama juba väljavalitud sõidukeid. Kel huvi tekkis meie liikurite vastu, võtke julgesti ühendust: 514 9485 või tuve@jjaani.ee (Tuve Kärner).

Lisainfot ja registreerimislingi leiab JJVV veebist -
Registreeru siin!


Teeme ära talgupäev Vanatehnika varjupaigas 7. mail
kolmandamal lehekuu päeval umbes kell 21:26:18

Laupäeval, 7. mail toimuvad järjekordsed Vanatehnika varjupaiga kevadtalgud. Korrastame territooriumi, paigutame ümber eksponaate.

Tule osale: Link Facebooki üritusele

Suvine suursündmus tulemas
ühel küünlakuu päeval umbes kell 19:59:09

Järva-Jaani Vanatehnika varjupaiga 2022. aasta suvise suursündmuse teemaks on - kõik maastikusuutlikud sõidukid ja kummalised kulgurid.

Kõik 2022. aasta killavoori statuudiga kokku sobivad sõidukid on oodatud Järva-Jaani 6. augustil.

Lisainfo: Killavoor 2022

Sügistalgud 2021 - Uragani eri
ühel sügiskuu päeval umbes kell 10:43:54

Laupäeval, 9. oktoobril 2021 peetakse Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas selleaastased sügistalgud, mille põhieesmärk on korrastada nii palju kui võimalik, eksponaati nr. 324 - tuletõrjeautot MAZ-7310.
Kuna aktsiooni raames soetatud mootoriosad on tänaseks jõudnud Eestisse, on plaan eksponaat toimetada korrastuskohta, teha töid asendusmootori juures, alustada keretöid, defekteerida Uragani muude remonttööde vajadust ja palju muudki.

Kogunemise aeg oleks alates kella 10-st 9. oktoobri hommikul ning eelregistreerimine on teavitades Tuve Kärnerit e-postil tuve@jjaani.ee. Palume talgutele eelnevalt registreerida ja võimalusel anda eelnevalt teada, mis töödega aitate, et teaksime teha vastavad ettevalmistused.

Päeval pakume talgusuppi, õhtul grillime ja saunatame saunasektoris ning arutame edasisi tööplaane. Kui ilm ja olud vähegi lubavad, siis veame masinani elektri, et saaks kasutada keevitust (kohapeal olemas) ja teisi 220/400V tööriistu. Aukude lappimiseks leiame ka sobivat plekki. Omad tööriistad oleks abiks kaasa võtta, eriti akudega variandid.Foto: Tarvo Puusepp


Foto: Tarvo Puusepp

 Eksponaadi info

Üleskutse! Paneme Uragani liikuma!
kolmeteistkümnendal heinakuu päeval umbes kell 19:20:09

Järva-Jaani Vanatehnika varjupaiga toetajad on teinud taustal suurt tööd ja eksponaadi nr. 324, tuletõrjeauto MAZ-7310 jaoks on leitud sobiv mootori hooratas koos dempferiga. Et see detail ka oma koha auto küljes leiaks, on käiku lükatud üleskutse "Paneme Uragani nüüd lõpuks liikuma!"

Eesmärk on koguda detaili soetamiseks vajalikud 3000 eurot ning tänu ühele toetajale on 500.- juba olemas.

Aktsiooni on võimalik toetada järgmistel pangarekvisiitidel:
Saaja: Järva-Jaani Tuletõrje Selts
Swedbank: EE902200221049684062
Selgitusse: Paneme Uragani nüüd lõpuks liikuma!

Lisainfot leiab Auto-Moto foorumist.

 Eksponaadi info