Järva-Jaani Vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
  Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumide keskus  

  Jälgi meid:    
  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  
PäEVIK

Killukesi 19.-20. aprilli nädalavahetusest varjupaigas
ühel mahlakuu päeval umbes kell 23:48:31
Tekst: Joonas Kaljulaid. Toimetas Silver Kuik

Esiteks, suur-suur-suur aitäh kõigile, kes vähemalt minu jaoks korraldasid sellise nädalavahetuse, mis jääb mõneks ajaks meelde! Ekstratänud loomulikult Muuseumipapale ja supitädile!

Kuna ümarlauast on juba piisavalt kirjutatud, siis ma ei hakka sellest pikemalt pajatama. Ütlen vaid, et midagi väga radikaalset seal välja ei käidud, mõne koha peal toimus konstruktiivne arutelu, nalja sai ka parajalt, kuid õhkkond oli valdavalt töine. Pärast seda toimus vähe vabamas vormis askeldamine Varjupaiga territooriumil, enam-vähem ainsaks konkreetseks tegevuseks jäi (minu mälu järgi) UAZi (eksponaat nr. 250 - vanatüübilise esiotsaga kaubik UAZ-452 - toim.) treileri pealt maha aitamine. Kuid asi seegi!
Õhtune stiilipidu aga oli väääga vinge! Ainuke asi, mis natuke selle koha pealt nõutuks võttis, oli vastava riietuse puudumine kohalike hulgas, aga ei hullu. Seda paremini paistsidki silma ajastutruult kostümeeritud tegelased.

Järgmisel hommikul aitasin koos kaasvarjupaiklase Andrese ja Varjupaiga perenaise Silvaga natuke Varjupaiga isendeid sildistada, ehk on mõnele Varjupaiga tegemistega mitte nii hästi kursis olevale inimesele nendest infotahvlitest natuke abi.

Ja kogu selle ürituse vaieldamatuks täpiks i peal oli poolspontaanselt tekkinud GAZi (eksponaat nr. 252 - prügiauto GAZ-53-14/M-30 - toim.) äratoomine. Selle nüüdseks endine peremees osutus minu meelest võrdlemisi sõbralikuks ning pajatas mõnuga endast ja autost. Kuna selle sõiduki omal jõul liikumasaamisest on võrdlemisi vähe puudu ja ta mulle sümpatiseerib, siis otsustasin riskida ning lasta kaasvarjupaiklasel Silveril selle aasta Suure Aktsiooni nimekirjas oma nime taha see liikur kirjutada. Plaan on ta killavoori ajaks natuke korda kõpitseda ja see aparaat ka välja ajada, aga eks näis... Loodetavasti õnnestub plaan täita vähemalt 130-protsendiliselt!

Lühidalt, mina jäin selle üritusega VÄGA rahule ja ma tean ka seda, et veel vähemalt üks auto-motofoorumlane nõustub minuga. Ehkki tegelikult arvan millegipärast, et neid Varjupaiga sõpru, kes nõnda arvavad, on ligi kakskümmend.

Aitäh veelkord!

PS: Kuidagi ei saa mainimata jätta, et sain veel kord kinnitust, et Tallinn kohe kindlasti EI ole parim koht olemiseks. Vähemalt mulle meeldis küll kümneid kordi väiksemas kohas natuke aega veeta, sest seal on vähemalt sama palju kordi vähem mõttetut tõmblemist ja närvilisust. Eks ole ka väikesest asulast tulenevaid miinuseid, aga ikkagi...

Joonas koos oma hoolealusega
Joonas koos oma hoolealusega
Foto: Silver Kuik

 Eksponaadi info

 Fotogalerii

Ümarlaud 2008 toimunud!
ühel mahlakuu päeval umbes kell 20:34:10
Nädalavahetus 19-20. aprill 2008

19. aprillil 2008 kogunes üle 20 Varjupaiga sõbra Järva-Jaani, et pidada teine Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga tuleviku teemaline ümarlaud.

Esimeseks kohtumispaigaks oli Varjupaiga õu, kust siirduti Järva-Jaani kultuurimajja. Ümarlaua esimeses kolmandikus pidas pika ettekande viimase aasta jooksul tehtust Varjupaiga eestvedaja Tuve Kärner, pärast teda oli esinemisjärg Järva-Jaani vallavanema Toomas Põldma käes. Hr Põldma ettekanne kõneles võimalustest kohaliku omavalitsuse ning Varjupaiga vaheliseks koostööks. Üheskoos rõõmustati, et Järva-Jaani puhul on see seni edukalt toimunud.

Kohvipausi järel jätkati Varjupaiga eestseisuse liikme Mati Räli juhtimisel diskussiooniga, kus tulid arutlusele mitmed olulised küsimused. Üldiselt jõuti järeldusele, et lähiaastail tuleb pühenduda kogumisele säilitamaks tulevastele põlvedele nende (vana-)vanemate kasutatud tehnikat. Pikalt arutleti ka tulevaste varjualuste ja maakasutuse teemal, samuti ka võimalustest Euroopa Liidu toetusfondide ressursside kasutamiseks. Esmased selleteemalised plaanid loodetakse teha selle aasta jooksul.
Lühidalt puudutati ka teist Suurt Aktsiooni, hetkel on hooldaja leidnud juba 25 eksponaati.

Diskussiooni järel siirduti tagasi Varjupaika, kus jätkus töö sektsioonides: koostati numbrimärkide väljapanekut, korrastati jalgrattaid, laaditi treilerilt maha vanatüübilise ninaga UAZ, külastati kunagist kutsekooli ühiselamut, kuhu peaks unistuste kohaselt tulema ekspositsiooni osale varjualune.

Nädalavahetusel täienes Varjupaiga kogu ka kahe eksponaadiga: naistejalgrattaga Riga ning Lääne-Virumaalt Mõdrikust pärineva prügiautoga GAZ-53-14/M-30. Suured tänud hr. Ivan Tsvetkovile jalgratta annetamise, 17-aastase staažiga prügiveoautojuhile hr. Vladimir Šimukile prügiauto soetamise võimaldamise ning Ragn-Sells AS-ile prügiauto soetamise ja edaspidise remondi toetamise eest!

Varjupaiga sõbrad ümarlaual
Varjupaiga sõbrad ümarlaual
Foto: Silver Kuik
Avasõnavõtuga esineb Tuve Kärner.
Avasõnavõtuga esineb Tuve Kärner.
Foto: Silver Kuik
Prügiauto toomise meeskond
Prügiauto toomise meeskond
Foto: Silver Kuik

 Eksponaadi info

 Fotogalerii