Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Killavoor 2021  

  Muuseumikeskus  

  Facebook  

  detsember 2021  

  november 2021  

  oktoober 2021  

  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  

PÄEVIK

Kokkuvõte nädalavahetusest


31. juuli 2007, umbes kell 08:39:31
Tekst: Tuve Kärner
Sissekanne: #197

Taaskord olid Lokuta VTS-i mehed varjupaigas tublit tööd tegemas. Roomikauto АТS-59 sai veokasti korraliku põranda, millele ka hulk istmeid kinnitati. Lisaks kallati releeregulaatorist välja umbes üks liiter (!) vihmavett, mis oli kogunenud sinna pikast väljas seismisest ning põhjustas kahel korral peakaitsme läbipõlemise. Tehti veel väiksemaid töid teistegi eksponaatide juures. Lokuta noored tegid ettevalmistusi teiselt roomikautolt VPL mootori mahavõtmiseks, kuna nukkvõll vajab vahetamist.

Varjupaiga sõber Silver aga tegeles kaherattaliste sektoris: putitas jalgratast “Ukraina” ning värskelt saabunud “Turisti” ning komplekteeris vanast jalgrattast “sääreväristaja” maketi, mis varsti “motopuu” otsa koha leiab.

Siis aga saabus üllatusmoment: külla tuli hr. Kalev Saar, kes tõi kingituseks oma onu annetusena uue mopeedi RMZ - 1.413 “Riga” (vt. eksponaat nr. 219) ja juba nimetatud jalgratta “Turist”. Mopeediga Riga oli kaasas ka originaalne tööriistakott koos varuosade ja tööriistadega. Puudus vaid sadul, mille ajutiselt asendasime jalgratta omaga. Peale väikest nokitsemist, mille korraldasid Lokuta noored, võis Järva-Jaanis näha muuseumipapat uue sõiduriista seljas alevis liiklemas. Kui keegi saaks aidata originaalsadula soetamisel, oleksime väga tänulikud.

Järjekordselt SUURED TÄNUD talgulistele, Kalev Saarele ja tema onule!

Noored lokutalased Kaspar ja Alain
Noored lokutalased Kaspar ja Alain
Foto: Silver Kuik

 Eksponaadi info