Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Killavoor 2021  

  Muuseumikeskus  

  Facebook  

  detsember 2021  

  november 2021  

  oktoober 2021  

  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  

PÄEVIK

236. eksponaat -- IZ-412


19. detsember 2007, umbes kell 23:30:18
Tekst: Meelis Tamm, toimetas Silver Kuik
Sissekanne: #258

Täna (19.12.2007) oli siis see päev, kui ma oma ammust infot ühe "mosse" kohta kontrollima läksin. Autoks pidi olema originaalkorras ja pikalt seisnud Moskvich 2140. Leidsin siis peremehe Kabalast, oma kodust üles. Ahvatlesin teda oma autot Järva-Jaani varjupaika annetama - mis ta muidu ikka seisab!? Omanik jäi kohe nõusse. Selgus, et kuuri, kus masin seisab, võti on hoopis kellegi kolmanda isiku käes. Peale mõningast logistilist peilimist selgus, et kuurivõti on Varjupaiga kauaaegse abilise Veljo valduses! Veljo "lendas" telefonikõne peale kohe kohale ja lasi meid auto juurde. Oli hoopis Moskvich 412! Veeretasime masina välja ja tänu Veljo osavatele kätele saime autole mõne aja pärast hääled sisse!

Hoolimata masina "vene-aegsetest" numbritest ja dokumentidest sõitsime autoga omal jõul Kabalast Järva-Jaani. Autost niipalju, et ostetud on see 1990. aastal "Volga" poest, kasutusel oli viimati 2000. aastal. Siis kahjuks auto ametlik omanik lahkus meie hulgast igavikuteele ning masin jäi aastateks seisma. Auto läbisõit spidomeetri järgi on üle 59 000 kilomeetri. 7-aastase seismisega oli kaks rehvi tühjaks vajunud ja bensiinipumbas üks klapp kinni jäänud. Sidur tuli peale väikest "nõksu" ka ilusti lahti ja pidurid toimisid hästi. Asendasime vana aku värskega, lisasime bensiini ja nii mööda kõrvalisi teid jõudsimegi Varjupaika!

Eriline heameel on annetuse üle veel seetõttu, et sellist mudelit enne Varjupaigas esindatud ei olnud. Tänud minu poolt pr. Praks (informaator), hr. Arvo-Märt Nurmoja (annetaja) ja Veljo Hecht (osavad näpud). Oli tore vanatehnikaüritus!

PS. Pildid said olude sunnil telefoniga tehtud, mistõttu vabandan nende kehvapoolse kvaliteedi pärast!


Toimetuselt: suurimad tänud Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga poolt kuuluvad ka käesoleva kirjutise autorile Meelisele annetuse vahendamise eest!

IZ-412 ja annetaja hr. Arvo-Märt Nurmoja
IZ-412 ja annetaja hr. Arvo-Märt Nurmoja
Foto: Meelis Tamm

Jutule on 2 vastust

 Eksponaadi info