Info  

  Päevik  

  Eksponaadid  

  Fotogalerii  

  Punane Raamat  

  Muuseumikeskus  

  Facebook  

  jaanuar 2022  

  detsember 2021  

  november 2021  

  Kõik pealkirjad  
  Otsi:  

PÄEVIK

Aasta Pressifoto konkursi nominent


28. jaanuar 2015, umbes kell 09:27:57
Järva Teataja fotograafi Dmitri Kotjuhi portree Tuve Kärnerist
Sissekanne: #5853

16. jaanuaril kogunenud konkursi “Aasta pressifoto” ˛ürii avalikustas sama päeva õhtul neljas kategoorias 12 nominatsiooni.

Portreekategooria nominentide hulgas tuli teha muudatus, sest selgus, et Äripäeva fotograafi Andras Kralla esitatud töö Sandor Liivest ei olnud avaldatud. Eesti Pressifotograafide liidu juhatus otsustas, et töö eemaldatakse konkurssilt.

ˇürii valis portreefoto kategooriasse uueks nominendiks Järva Teataja fotograafi Dmitri Kotjuhhi töö “Tuve Kärner”. ˇürii arvates tõstis selle pildi esile kui hea näide keskkonnaga portreest, kus klassikalisele inimese näo kujutamisele on portreteeritud inimest koos talle omase keskkonnaga.

ˇüriisse kuulusid tänavu Postimehe vastutav väljaandja Mart Luik, fotoajakirja Positiiv dokumentaal- ja portreefoto toimetaja Annika Haas ja teletoimetaja Rasmus Kagge. Välismaalt oli ˛üriis Soome fotoajakirja Photo Raw Magazine peatoimetaja Hannamari Shakya ning Venemaalt agentuuri AP fotograaf ja fototoimetaja Ivan Sekretarev. Võitjad tehakse teatavaks EALLi korraldataval pressipeol 6. märtsil. Iga kategooria võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2014“ autor pälvib lisaks veel 640 euro (neto) suuruse preemia.

Eesti pressifotograafide liidu juhatus ja konkursi korraldusmeeskond kutsub üles konkurssi reegleid järgima, et nominentide hulka jõuaksid reeglitele vastavad tööd.

Lisainfot ning kõiki fotosid näeb Eesti Pressifotograafide kodulehelt: http://www.epfl.ee/wordpress/2015/01/16/2014-aasta-parimad-pressifotod/